Finans Günlüğü
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Aslında söylenecek fazla şey yok. Piyasaları kastediyorum tabii. Dünya tamamıyla bir "bekle gör" sürecine girdi. Ancak neyin beklendiği ve bu beklemenin sonunda neyin görüleceği konusunda kafa karışıklığı var. devamı için tıklayın.
(30.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftanın sonuna doğru Dolar/TL'nin tekrar yükselişe geçtiği gözüküyor. Referanduma kadar dalgalanmaya devam edecek olan Dolar/TL'nin istikrarlı şekilde düşmesi için herhangi bir sebep yok. devamı için tıklayın.
(29.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
ABD'de Trump'ın hem Senato hem de Temsilciler Meclisinde fazla taraftarı olmadığı gün geçtikçe anlaşılıyor. Cumhuriyetçilerin bile Trump'ın tekliflerine sıcak bakmaması, Amerikan Para ve Sermaye Piyasalarında olumsuz bir etki yarattı. devamı için tıklayın.
(28.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Bu hafta Cuma günü 2016 yılında Türkiye'nin ne kadar büyüdüğünü anlayacağız. Tabii "2017'nin ilk çeyreği biterken 2016'nın büyüme rakamı bizi neden ilgilendiriyor" diye merak eden olacaktır. devamı için tıklayın.
(27.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftayı kapatıyoruz. Bir yandan ABD'den birbirinden karışık ekonomik veriler gelirken, diğer taraftan petrol fiyatları zayıf seyrini sürdürüyor. devamı için tıklayın.
(24.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Güne İngiltere Parlamentosu önündeki saldırının üzüntüsüyle başlıyoruz. Terörün insanı her hangi bir yerde ve her hangi bir zamanda bulabileceğini gösteren bir başka örnekle karşılaştık. devamı için tıklayın.
(23.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
İşlem haftasının tam ortasına geldiğimizde, piyasalardaki duruma bir göz atalım dedik.Türkiye'den başlarsak: Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının not kırmasından sonra, sabit sermaye yatırımlarından çok portföy yatırımları için cazip hale gelen Türkiye'de, sermaye piyasalarında dalgalanma devam ediyor. devamı için tıklayın.
(22.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Avrupa'da seçimler Türkiye'de de referandum yaklaştıkça her iki tarafın liderlerinin ses tonu giderek sertleşiyor. AB'nin çimentosu olan değerlerden giderek uzaklaşan Avrupa Siyaseti'nin, dünyanın içinde bulunduğu şartlardan bihaber şekilde davranması beni de hayrete düşürüyor. devamı için tıklayın.
(21.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftaya Türkiye'nin kredi notu görünümün Moody's tarafından negatife düşürülmesiyle başlıyoruz. Bu karar, bundan sonraki izleme sonunda Türkiye'nin kredi notunun bir kere daha düşürülmesi ihtimalini güçlendiriyor. devamı için tıklayın.
(20.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dün Merkez Bankası'nın alacağı karar merak ediliyordu. Ben kendi adıma TCMB'nin yapması gerekeni dünkü raporda söylemiş, bu dönemde artık "sadeleştirme" gerektiğini, birden fazla faiz oranı ile karışan kafaların artık netleşmesinin uygun olacağının altını çizmiştim. devamı için tıklayın.
(17.03.2017)

1 2 3 4 5  ... 
© 2011 www.muhasebevergi.com Tüm Hakları Saklıdır.