Finans Günlüğü
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftaya sakin başladık diyebiliriz. Bir yandan referandum ile ilgili kampanya devam ederken, diğer taraftan Orta Doğu'da yükselen tansiyon ile ilgili Türkiye'nin ne yapacağı merak ediliyor. devamı için tıklayın.
(28.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Bu hafta enflasyon rakamları oldukça önemli bir gündem maddesi olacak. Bu açıklama Cuma günü gelecek elbette. O güne kadar da görüşler zirve yapacak devamı için tıklayın.
(27.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Bir yandan Fed'ın 2017 içinde birden fazla faiz artırması konusunda konsensus oluşurken, diğer taraftan da ABD Ekonomisinden karışık sinyaller gelmeye devam ediyor. İşsizlik rakamları, güven endeksleri ve büyüme rakamları ara sıra birbiriyle çelişir gibi gözükse de ABD Ekonomisinin yavaş yavaş da olsa iyiye gittiği gözüküyor. devamı için tıklayın.
(24.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
"Dolar/TL yıl sonunda 3.60'ın altına gerileyebilir". Bunu ben demedim. Bir uluslararası finans kuruluşu söylüyor. Ancak aynı kuruluş bundan birkaç ay önce Dolar/TL'de 4.00 seviyesi üzerine kesin gözüyle bakıyordu. devamı için tıklayın.
(22.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dün haftaya Dolar/TL'de neredeyse yılbaşındaki seviyeleri test ederek başladık. Tabii geçen yıl bu zamanlarda 2.93 seviyelerinde olduğunu hatırlatmam gerekiyor. Dolar/TL bu haliyle Ruble/Dolar ve Real/Dolar performansına yaklaşacakmış gibi gözüküyor. devamı için tıklayın.
(21.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Ekonomiyi canlandırmak için üst üste vergi indirimleri geliyor. Bahsettiğim yer ABD değil, Türkiye. Vergilerini düzenli ödeyenlerden inşaat sektörünün paydaşlarına kadar yeni vergi indirimleri uygulamaya konuluyor. devamı için tıklayın.
(16.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftanın son işlem gününe girerken piyasaların bir resmini çekeyim dedim: Önce Dünya'ya bakalım. Trump'ın vergilerde indirime gideceği konusunda beklenti yaratan açıklaması paritede Doların güç kazanmasını sağladı. devamı için tıklayın.
(10.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
"Uzmanlar Dolar/TL'de daha da düşüş bekliyor". Bu cümleyi dün sabah bir haber sitesinde okudum. Gülümsedim. Çünkü "uzman" kelimesi oldukça iddialı bir kelime. Eğer "uzmanlar" konuşuyorsa dedikleri çıkmalı. devamı için tıklayın.
(08.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Tekrar tekrar aynı meseleye geri dönüyoruz: "Dolar alalım mı ?". Artık kestirmeden cevap vermiyorum ve soruyorum. "Düşmesi için sebep var mı ?". Genelde bu soruya aldığım cevap net: "Hayır" devamı için tıklayın.
(07.02.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftaya yine hızlı başladık. Varlık Fonu'nun oluşturulmasından sonra, yönetimi de belirlendi ve Milli Piyango'nun devrinden sonra, Türkiye Cumhuriyeti''nin en önemli kuruluşlarının kamu payları da fona devredildi. devamı için tıklayın.
(06.02.2017)

1 2 3 4 5  ... 
© 2011 www.muhasebevergi.com Tüm Hakları Saklıdır.